Başkanımızın 18 Mart Çanakkale Mesajı

Başkanımızın 18 Mart Çanakkale Mesajı

Belediye Başkanımız Cengiz Yıldız, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. “Hep birlikte 103. Yılını kutladığımız 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi; Türk milletinin hiçbir ulusa boyun eğmeyeceğini gösteren ve dünyaya “Çanakkale Geçilmez” dedirten büyük bir zaferdir. Bu zafer, Türk Ulusu’nun bağımsızlık ve hürriyet söz konusu olduğunda her türlü yokluğa ve imkansızlıklara rağmen şehadeti ve gaziliği pahasına kazanılmıştır.

Anadolu’nun her köşesinden, Müslüman memleketlerden gelip düğüne gider gibi savaşa katılan bu kahraman vatan evlatlarını rahmetle, minnetle anıyorum. Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma, milletimize hem zaferi getirmiş, hem de Kurtuluş Savaşımız için gerekli olan cesareti ve mücadele ruhunu vermiştir.

Bu ruh, 15 Temmuz hain darbe girişiminde de halkımızın her zaman kanı ile canı ile bu vatan topraklarını savunacağını, tanka, topa, tüfeğe bedenini her daim siper edeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Çanakkale Deniz Zaferi’ ni bizlere armağan ederken can veren şehitlerimize, artık hayatta olmayan gazilerimize ve kahramanca çarpışarak “çanakkale geçilmez” sözünü tarihimize nakşeden tüm askerlerimize ve Allahtan rahmet diliyorum. 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yılı tüm ulusumuza kutlu olsun; dedi.

16-03-2018