15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü

 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında, 15 temmuz şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü  programı düzenlendi. Tüm Şehitlerimizin ruhu için düzenlenen etkinlikte Kuran-ı Kerim okundu ve dualar yapıldı. Cuma Namazında birlik ve beraberlik mesajları verildi ve hain darbe girişiminin unutulmaması için o gün zihinlerde tekrar canlandırıldı.

15 Temmuz şehitleri anma programı gerek kasabamızda gerekse yaz kurslarımızda büyük bir coşkuyla kutlandı. Programda Konuşma yapan Belediye Başkanımız Cengiz Yıldız şu ifadelere yer verdi;

"Bu vatan kolay kazanılmadı. Bu vatanın kazanılması için Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da binlerce şehit verdik. Vatanımızı düşman işgalinden kurtardık. Yeni bir devlet kurduk. Halkın olan, Cumhuriyetle yönetilen, herkesin eşit olduğu, herkesin devlet hizmetlerinden eşit faydalandığı bir devlet kurduk.

Vatanımız kutsaldı, bayrağımız, ezanımız kutsaldı. Bunları kanımız ve canımız pahasına korumamız öğretilmişti. Vatanımızı, bayrağımızı, ezanımızı canımız pahasına da olsa korumalıydık.
 
Hepinizin bildiği gibi 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk milletinin milli iradesine karşı bir darbe girişimi düzenlendi. Bu hain darbe teşebbüsü Türkiye Cumhuriyetinin geleceğini dış güçlerin eline teslim etmeyi, Türkiye Cumhuriyetini sömürgeci Batılı devletlerin işgaline zemin hazırlayacak bir kaos ortamına sürüklemeyi amaçlıyordu.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamını, Meclisini, İstihbarat teşkilatını, Emniyet ve Silahlı Kuvvetlerini, Başbakanlık makamını teslim almayı amaçlayan ve bunun için devlet kurumlarını ve milleti bombalamaktan çekinmeyen bir yapı ile karşı karşıya kaldık.
 
Bu hain darbe teşebbüsü sadece devlete değil, bizim irademize de yapılmıştı. Bu darbe girişimi bizim temel hak ve özgürlüklerimizi ve bizi biz yapan değerleri elimizden almayı amaçlayan bir girişimdi. Bayrağımıza, ezanımıza, devlet kurumlarımıza, devlet büyüklerimize, hak ve özgürlüklerimize kasteden bu alçak girişim, milletimizin kahramanca savunması ile püskürtüldü. Milletimiz hem devletini, hem de demokrasisini korumayı bir görev bildi. Canı pahasına darbecilerin silahlarına engel olarak devletini, iradesini ve demokrasisini kurtardı.
 
Hepimiz şunu iyi bilmeliyiz. Bu vatan hepimizin.  Vatanımızı seviyorsak , milletimizi seviyorsak işimizi iyi yapacağız Vatanımıza, devletimize, demokrasimize her şart ve durumda sahip çıkacağız" dedi.


Rabbimiz bir daha bizlere böyle günler yaşatmasın. Rabbim birliğimizi dirliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermesin. Rabbim Ülkemizi, Vatanımızı, Milletimizi, Devletimizi bölmeye, parçalamaya çalışan böyle hainlere fırsat vermesin. 

 

15-07-2018